Sudut Khidmat Pengisian Jawatan Kosong

Sila Klik di link berikut untuk kemaskini Jawatan Kosong yang perlu diisi di Majlis Perbandaran Pulau Pinang (MPPP)

http://www.mppp.gov.my/web/guest/jawatan_kosong

Portal ADUAN RASMI Kerajaan Negeri Pulau Pinang (ePintas)

Sila layari di link berikut untuk Sebarang Aduan mengenai perkhidmatan di negeri Pulau Pinang . Klik di [SINI]


Media Terkini Pakatan Rakyat [klik pada logo untuk terus ke laman web]


Saya mengenali Anwar Ibrahim sejak 25 tahun yang lalu. Ketika itu Anwar adalah presiden Abim.

Apabila Anwar menyertai kerajaan, hubungan kami masih akrab. Setelah Anwar difitnah dan dipenjarakan, saya sering mendoakan agar beliau tabah dan tidak mengalah. Sekarang beliau adalah harapan kepada rakyat yang mencintai keadilan dan kemanan sejagat.

Saya minta tuan-tuan dan puan-puan agar bersama-sama Anwar Ibrahim untuk mengangkat martabat kemanusian yang meletakkan keadilan dan prinsip Islam sebagai asas perjuangan.”

- Prof. Dr. Yusuf Al-Qaradawi , 19 Disember 2009


Kami Arus Perjuangan ~ lagu rasmi KeADILan

Memori Reformasi ~ blogger SharpShooter..

selamatkan malaysia...

Tahniah MaT MonGGoL... 1ApCo

Tahniah MaT MonGGoL... 1ApCo

keADILan Untuk Semua...

keADILan Untuk Semua...

Mar 28, 2020

Hari ke - 9 PKP : Sumbangan kepada penduduk setempat diteruskan









Hari ke - 9 PKP -: Sumbangan barangan keperluan asas oleh Adun Batu Uban YB Kumaresan Aramugam diteruskan kepada penduduk Kadun Batu Uban seperti di Bukit Gambir, Lorong Sg Dua,  Lip Sin, Taman Brown dan Lebuh Nipah.

Kami juga perlu mematuhi arahan Perintah Kawalan Pergerakan dan hanya 2 org dibenarkan untuk petugas.

Sumbangan ini terhad maka, golongan yg betul-betul susah diberikan keutamaan tanpa mengira bangsa, agama dan fahaman politik.

Sumbangan makanan kepada staf Klinik Kesihatan (frontliners) juga diteruskan.

Sekiranya ada penduduk di Kadun Batu Uban memerlukan bantuan untuk tempoh kawalan pergerakan ini boleh menghubungi Pusat Khidmat Adun Batu Uban:

En. Cheah        0164805452
En.  Parthiban 0195550669

atau berhubung dengan MPKK kawasan anda:

Tmn Lip Sin      : En. Ngo 0174782238
Sg Dua              : En. Zul 01114726559
Tmn Brown      : Pn. Prema 0125184497
Batu Uban        : En. Faizal 0175384663
Tmn Pekaka    : En. Kelvin 0125290228
Bukit Jambul   : En. Puad 0124471196

Kami juga sangat mengalu-alukan sekiranya ada yang yang sudi untuk menderma barangan dapur ,makanan, topeng muka, dan sanitizer kepada kami untuk diedarkan kepada Petugas ‘FRONT LINE’ serta golongan yang paling terkesan di kawasan KDUN Batu Uban ini boleh berhubung dengan nombor di atas.

Terima kasih

#batuubanN35
#harapanbatuuban
#PenangLawanCovid19
#stayathome
#dudukdirumah
#kamiprihatin
#KeADILanBayanBaru

https://www.facebook.com/581605132206165/posts/1043397122693628/?d=n

Mar 26, 2020

Hari ke-8 PKP - Bantuan dari Pejabat Parlimen Bayan Baru dan Pejabat Adun-Adun Dalam Parlimen Bayan Baru serta MPKK diteruskan













Hari ke-8 bantuan dari Pejabat Parlimen Bayan Baru dan Pejabat Adun-Adun Dalam Parlimen Bayan Baru serta MPKK diteruskan kepada beberapa penerima yang sukar bergerak keluar untuk mencari makan bagi meneruskan kehidupan. Penerima-penerima adalah dari ketiga-tiga KADUN iaitu Dun Batu Uban, Dun Pantai Jerejak & Dun Batu Maung.

Untuk makluman semua kami menerima permohonan yang tinggi dan setakat ini kami hanya mengutamakan pemohon dari kalangan warga emas uzur, sakit atau orang kurang upaya yang sukar bergerak dan sakit kronik. Mereka lebih memerlukan.

Kepada yang yang sudi untuk menyumbang barangan dapur ,makanan, topeng muka, dan sanitizer kepada kami untuk diedarkan kepada Petugas ‘FRONT LINE’ serta golongan yang paling terkesan di kawasan Bayan Baru ini boleh berhubung dengan no di bawah ini

Parlimen Bayan Baru
En Aidil - 011 1105 7720
Cikgu Chan - 012 485 0728

Kadun Batu Uban
En. Cheah        - 0164805452
En.  Parthiban - 0195550669

Kadun Pantai Jerejak
En Boon Heng - 012 597 6019
En Ilfik - 011 2420 3132

Kadun Batu Maung
En Adzlan - 017 335 0030
En Ziezul - 012-504 4836

#keADILanBayanBaru
#P52BayanBaru
#batuubanN35
#PantaiJerejakN36
#BatuMaungN37
#PakatanHarapan
#PenangLawanCovid19
#stayathome
#dudukdirumah
#kamiprihatin

Lagi gambar di link di bawah
https://www.facebook.com/581605132206165/posts/1042474882785852/?d=n

Mar 25, 2020

Team Keadilan Bayan Baru terus begerak membantu penduduk



Setelah seminggu Perintah kawalan Pegerakan dilaksanakan, Team Keadilan Cabang Bayan Baru bersama Pejabat Parlimen Bayan Baru Yb Sim Tze Tzin serta Pejabat Adun Batu Uban YB Kumaresan Aramugam , Pejabat Adun Pantai Jerejak YB Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail  dan Pejabat Adun Batu Maung YB Dato' Hj Abdul Halim Hussain serta MPKK-MPKK di dalam kawasan Parlimen Bayan Baru telah bergerak dengan mengedarkan bantuan asas kepada penduduk terutamanya kepada mereka yang terdiri dari golongan Ibu tunggal , warga emas, OKU dan keluarga B40 yang mana terpaksa bercuti tanpa gaji serta peniaga-peniaga kecil yang tidak dapat menjalankan urusan perniagaan akibat terkesan dengan penularan virus Covid-19 ini.

Tidak lupa juga sumbangan untuk klinik-klinik serta petugas-petugas bahagian kesihatan, pasukan keselamatan dan juga petugas-petugas MBPP.

Team Keadilan Bayan Baru juga telah membantu PBT bagi memastikan kawalan dipasar-pasar sekitar bayan baru mengikut garis panduan yang telah ditetapkan bagi mencegah penularan virus ini.

Kepada anda yang sudi untuk menyumbangkan barangan dapur ,makanan, topeng muka, dan sanitizer kepada kami untuk diedarkan kepada Petugas ‘FRONT LINE’ serta golongan yang paling terkesan di kawasan Bayan Baru ini boleh berhubung dengan no di bawah ini

Parlimen Bayan Baru
En Aidil - 011 1105 7720
Cikgu Chan - 012 485 0728

Kadun Batu Uban
En. Cheah      - 0164805452
En. Parthiban - 0195550669

Kadun Pantai Jerejak
En Boon Heng - 012 597 6019
En Ilfiq - 011 2420 3132

Kadun Batu Maung
En Adzlan - 017 335 0030
En Ziezul  - 012-504 4836

#keADILanBayanBaru
#TeamBayanBaru
#P52BayanBaru
#batuubanN35
#PantaiJerejakN36
#BatuMaungN37
#PakatanHarapan
#PenangLawanCovid19
#stayathome
#dudukdirumah
#kamiprihatin


Untuk melihat gambar klik link di bawah

https://www.facebook.com/581605132206165/posts/1041426139557393/?d=n

Mar 22, 2020

Keadilan Bayan Baru Telah Mengagihkan Barangan Makanan Kepada Yang Memerlukan









Semalam, Pejabat Parlimen Bayan Baru dan Keadilan Bayan Baru telah memulakan pemberian makanan kepada golongan yang betul-betul memerlukan. Bantuan adalah kepada warga emas, OKU yang betul-betul terdesak sahaja.

Kami dapati masih terdapat banyak keluarga kais pagi makan pagi, kerana apabila tak kerja, mereka terus tak ada pendapatan. Masalah urban poor ini harus ditangani.

Saya kesal kerana kerajaan PN telah tarik balik peruntukan Parlimen Bayan Baru pada saat-saat rakyat paling memerlukan bantuan. Wabak tak kenal mana kawasan PN, mana kawasan PH. Apabila PH mentadbir, kami mencipta sejarah dengan memberi peruntukan kepada MP pembangkang.

Takpe lah, kami tetap meneruskan kerja-kerja berkhidmat kepada rakyat.

Maka, kami telah melancarkan kempen derma topeng muka, sanitizers dan makanan. Kami mohon pihak yang berkemampuan memberi sumbangan kepada kami untuk diedarkan kepada golongan yang paling terkesan.

Semalam pasukan sukarela kami telah mula memberi sumbangan kepada lebih kurang 10 keluarga. Oleh kerana MCO, kerja-kerja bantuan tertakluk kepada arahan pihak berkuasa. Kami mohon maaf, kami tidak dapat membantu semua yang memohon.

Terima kasih kepada penderma dan sukarelawan kalian!

Sim Tze Tzin
MP Bayan Baru
Ketua Cabang Keadilan Bayan Baru


Mar 7, 2020

DEKLARASI ANGGOTA PARTI KEADILAN RAKYAT PULAU PINANG






Kami,

Mengutuk sekeras kerasnya tindakan khianat segelintir anggota dan pimpinan parti KEADILAN Negeri Pulau Pinang.

Pengkhianatan ini telah mencabuli mandat rakyat pada PRU 14 menolak rejim Kleptokrasi demi kepentingan kelompok  dan individu.

Kami,
Anggota2 KEADILAN Cabang dan seluruh Pulau Pinang berikrar dengan semangat juang yang tinggi tetap berdiri teguh dan taat setia tidak berbelah bagi kepada kepimpinan Presiden YB Datuk Seri Anwar Ibrahim dan seluruh pimpinan di peringkat Negeri dan Nasional.

Kami mengulangi janji,
Untuk terus setia bersama Parti KEADILAN Rakyat dan akan bekerja kuat untuk masa depan dan kesejahteraan rakyat negeri Pulau Pinang.

Sedaya upaya,
Kami tidak akan mensia- siakan kepercayaan, amanah, serta mandat rakyat di berikan oleh rakyat Pulau Pinang kepada KEADILAN dan Pakatan Harapan.

Kami akan bertindak wajar mengutamakan golongan terpenting seperti penyelesaian kepada masalah perumahan rakyat, kemelut ekonomi generasi muda, wanita, jaringan keselamatan sosial bagi warga emas dan memerangi ancaman jenayah dadah.

Kehidupan selesa buat nelayan, petani, peniaga dan penjaja kecil, pekerja industri, swasta dan penjawat rendah awam serta seluruh segmen masyarakat yang memerlukan menjadi keutamaan kami.

Kami akan terus menyokong kepimpinan yang menegakkan prinsip-prinsip dan membantu rakyat menikmati dasar yang terbaik - sejajar dengan idealisme KEADILAN.

"MASA DEPAN BERSAMA"
#KalisMasaDepan

Sila klik link ini: https://www.facebook.com/581605132206165/posts/1028232844210056/?vh=e&d=n

Mar 1, 2020

Kenyataan Terbuka : Cabang Bayan Baru Tetap Setia Menyokong Kepimpinan Dato Seri Anwar Ibrahim

01.03.2020
Kenyataan Terbuka.

Berkenaan penularan video satu kumpulan yang dikatakan telah keluar dari Parti Keadilan Rakyat Cabang Bayan Baru  di Sunshine Square Bayan Baru pada 29 feb 2020.

Keadilan Cabang Bayan Baru melalui setiausaha pengelola masih belum menerima apa-apa permohonan keluar dari kumpulan tersebut dan Keadilan Cabang Bayan Baru  juga akan menyiasat sekiranya benar seramai 700 ahli yang dikatakan juga berbuat demikian.

Untuk makluman juga, kumpulan yang mengisytiharkan keluar parti adalah ahli biasa dan  seringkali menentang keputusan parti dan kepimpinan parti.

Sekiranya benar mereka yang telah mengisytiharkan keluar parti ianya boleh dilucutkan keanggotaan serta merta mengikut Fasal 9 kurungan (a) Permintaan anggota itu sendiri dan (c) Dengan pengisytiharan anggota itu sendiri bahawa beliau keluar parti.

Hasil maklumat juga, kumpulan kecil ini adalah dari kalangan ahli yang penyokong tegar Azmin Ali dan Zuraida Kamaruddin yang telah pun dipecat dari Parti Keadilan Rakyat atas masalah disiplin dan mengkhianat kepada parti sehingga menyebabkan Kerajaan PH tumbang.

Sekali lagi Parti Keadilan Rakyat Cabang Bayan Baru menegaskan seluruh Jawatankuasa Cabang, Wanita dan Angkatan Muda Keadilan dari Cabang Bayan Baru dibawah kepimpinan Ketua Cabang nya YB Sim Tze Tzin setia bersama Parti Keadilan Rakyat dan menyokong Presiden Keadilan Datuk Seri Anwar Ibrahim.

Zulfazdli Md Noordin
Ketua Penerangan Cabang

Bersama,

Sim Tze Tzin
Ketua Cabang

Azrizal Tahir
Timbalan Ketua Cabang

Mohd Suhairi Abdullah
Setiausaha Cabang

Mohd Aidil Fitri Ibrahim
Setiausaha Pengelola Cabang

Latifah Husainsa
Ketua Wanita Cabang

Rodziah Bt Kassim
Setiausaha Wanita Cabang

A.Kumaresan
Ketua AMK Cabang

Ziezull Hakim
Timbalan AMK Cabang

Masturah Afandi
Setiausaha AMK Cabang

Feb 18, 2020

๐•‚๐”ธ๐•Œโ„•๐•‹๐”ผโ„ ๐”น๐”ผโ„๐”พ๐”ผโ„๐”ธ๐•‚ แด˜แด€ส€สŸษชแดแด‡ษด ส™แด€สแด€ษด ส™แด€ส€แดœ

๐Ÿ‡ฒ๐Ÿ‡พ *๐Ÿ„น๐Ÿ„พ๐Ÿ„ผ ๐Ÿ„ณ๐Ÿ„ฐ๐Ÿ„ต๐Ÿ…ƒ๐Ÿ„ฐ๐Ÿ…*

*๐Ÿ„ธ ๐Ÿ…‚๐Ÿ„ด๐Ÿ„น๐Ÿ„ฐ๐Ÿ„ท๐Ÿ…ƒ๐Ÿ„ด๐Ÿ…๐Ÿ„ฐ / ๐Ÿ„ฑ๐Ÿ…‚๐Ÿ„ท*

⛱️ *๐•‚๐”ธ๐•Œโ„•๐•‹๐”ผโ„ ๐”น๐”ผโ„๐”พ๐”ผโ„๐”ธ๐•‚ 2⃣2⃣โ„๐•’๐•ฃ๐•š*
แด˜แด‡แดŠแด€ส™แด€แด› แด˜แด€ส€สŸษชแดแด‡ษด ส™แด€สแด€ษด ส™แด€ส€แดœ
แด…แด‡ษดษขแด€ษด แด‹แด‡ส€แดŠแด€sแด€แดแด€ :
แดแด˜แด‹แด‹ sษข.แด€ส€แด€ & แดแด˜แด‹แด‹ แดแด€สแด€ษดษข แด˜แด€sษชส€

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

๐Ÿ—“๐Ÿญ๐Ÿฐ ๐—™๐—˜๐—•๐—ฅ๐—จ๐—”๐—ฅ๐—œ -๐Ÿญ๐Ÿฐ ๐— ๐—”๐—– ๐Ÿฎ๐Ÿฌ๐Ÿฎ๐Ÿฌ

⏰  *3 ptg - 9 mlm*
๐Ÿ—“ *SELASA Hingga SABTU*
_(CUTI AHAD & ISNIN)_

๐Ÿฌ ๐—š๐—œ๐—”๐—ก๐—ง ๐—•๐—ฎ๐˜†๐—ฎ๐—ป ๐—•๐—ฎ๐—ฟ๐˜‚
_(Hadapan Pizza ๐Ÿ•Hut)_

๐™†๐™š๐™ข๐™–๐™จ๐™ ๐™ž๐™ฃ๐™ž :
▪Ibu Emas
_(EFT Pembayaran Terus Ke Dalam Akaun)_

▪Ibu Tunggal
_(EFT Pembayaran Terus Ke Dalam Akaun)_

▪Warga Emas
_(EFT Pembayaran Terus Ke Dalam Akaun)_

▪BSH _(Bantuan Sara Hidup)_
๐Ÿ“ _*Tarikh Kemaskini BSH secara manual sebelum 1 Mac 2020*_

๐™‹๐™š๐™ง๐™ข๐™ค๐™๐™ค๐™ฃ๐™–๐™ฃ ๐˜ฝ๐™–๐™ง๐™ช :
▪Ibu Emas
▪Anak Emas
▪Ibu Tunggal
▪Warga Emas
▪e KASIH

๐™‡๐™–๐™ž๐™ฃ² :
▪Khairat Kematian
▫️Warga Emas  _(waris)_
▫️Ibu Tunggal _(waris)_

▪Daftar SPR
▪Tukar Alamat Mengundi
▪Daftar E Wallet
▪Pengesahan Pendapatan
▪Pengesahan Pendapatan Tanpa Slip Gaji  _(Borang PB2)_
▪Pengesahan Salinan² Dokumen

*Yuⷥsͨmⷥaͬrͯ Shͣaͨiͦkⷮ Isͭmͣaͮiͨlⷭ*
แด˜แด‡ษดสแด‡สŸแด€ส€แด€s แด‹แด€แดœษดแด›แด‡ส€ ส™แด‡ส€ษขแด‡ส€แด€แด‹
แด˜แด€ส€สŸษชแดแด‡ษด ส™แด€สแด€ษด ส™แด€ส€แดœ

Feb 17, 2020

Pemimpin yang perihatin

Adun Batu Uban YB A.Kumaresan bersama pegawai Jabatan Kebajikan Masyarakat, Pn Vasuki mengadakan lawatan ke rumah mereka yang memerlukan bantuan dalam kadun Batu Uban
#batuubanN35
#harapanbatuuban
#penang2030
#kamiprihatin
#ziarahkasih

Program Kadun Batu Maung









Perjumpaan & sessi dialog bersama peniaga-peniaga di Kompleks Makanan Bukit Gedong. Antara masalah yang diadu adalah berkenaan kebersihan, keselamatan & penyelenggaraan yang kurang baik. Jabatan² yang terlibat seperti Perlesenan & JPP MBPP akan mengambil tindakan demi keselesaan semua.

Turut bersama dalam perjumpaan tersebut Ahli Majlis MBPP En Suhairi, Penghulu DBD En Mohd Biyamin Razak, Pegawai Khas Ahli Parlimen B.Baru En Aidil Ibrahim, Peg. Khas Adun Bt Maung En Ziezull Hakim, Pegawai² dari Perlesenan En Amar, Pegawai² dari JPP En Zulkifli , MPKK Bukit Gedong Fatihah Razak, Din Izzudin & wakil² peniaga.

Feb 16, 2020

Program Kadun Batu Uban 16 Feb 2020








Pagi tadi MPKK Sungai Dua Bersama Pejabat Adun Batu Uban telah menjalankan program Jom Sihat dan Program Mencegah Kebakaran.

Alhamdulillah sambutan amamt menggalakan terutamanya dari wanita suri rumah.

Program dimulakan dengan senaman Zumba dibawah Pimpinan Tengku Ila, atas permintaan penduduk MPKK akan berusaha untuk mengadakan kelas zumba buat penduduk dikalangan wanita untuk menyertaainya di Dewan MPKK Sungai Dua.

Seterusnya YB Kumaresan Aramugam Adun Batu Uban telah merasmikan program pagi ini yang turut dihadiri Penghulu Kawasan Tn Tajuddin Ramli dan Sdr Aidil Pegawai Khas Ahli Parlimen Bayan Baru.

Tn Fadzil dari Jabatan Bomba dan Penyelamat Malaysia Negeri Pulau Pinang bersama anggota telah memberikan taklimat berkenaan cara awal mencegah kebakaran dan seterusnya mengadakan demo untuk memadam kebakaran.

Bagi kanak-kanak MPKK juga telah sediakan pertandingan mewarna mengikut kategori umur 4-6thn & 7-9thn, semua kanak-kanak ini berbakat dan sukar untuk memilih juara.

Ucapan terima kasih kepada Perbadanan Pengurusan Desa Permai Indah - MC , Tabika Kemas Desa Permai Indah, Jarina Maju Mini Market,
Jabatan Bomba Dan Penyelamat Malaysia Pulau Pinang, Pejabat Adun Batu Uban, Pejabat Parlimen Bayan Baru dan petugas-petugas sukarela yang membantu menjayakan program ini.https://www.facebook.com/149979728942969/posts/572501653357439/?d=n

Program-program Kadun Pantai Jerejak Pada 15&16 Febuari 2020











1. Sesi santai bersama penduduk-penduduk Lorong Mahsuri, Pantai Jerejak di Pulau Pinang.

Alhamdulillah, tengah hari ini diluangkan dalam sesi santai bersama penduduk-penduduk Lorong Mahsuri, Pantai Jerejak di Pulau Pinang.

Pejabat DUN Saya telah menganjurkan sesi gotong royong pada sebelah pagi bagi menceriakan persekitaran dan mengurangkan risiko terkena penyakit selain mengeratkan semangat kejiranan.

Sesi santai juga diadakan bagi mendengar sendiri permasalahan penduduk. Pegawai-pegawai daripada pelbagai agensi seperti Majlis Bandaraya Pulau Pinang, pihak Bomba dan Polis Diraja Malaysia ikut hadir.

Pelbagai maklumbalas telah diterima yang merangkumi permasalahan parking, kereta usang terbiar yang tidak ditunda, kereta yang park di bahu jalan dan menyebabkan kesesakan, perniagaan tanpa permit, pembuangan sampah secara meluas, tikus di surau, isu landskap dan lain-lain.

Pegawai-pegawai agensi Kerajaan yang hadir telah memberi respon dan ambil nota untuk tindakan susulan. Sebagi ADUN Pantai Jerejak, saya juga akan meneliti semua isu yang dibangkitkan dengan dekat dan bantu cari penyelesaian.

Saya juga sempat menyampaikan sumbangan barangan dapur berupa beras, tepung, gula, minyak masak dan minuman daripada Mutiara Food Bank kepada beberapa warga yang memerlukan.

InsyaAllah, saya akan memperbanyakkan program seperti ini bagi menyantuni dan menjaga kebajikan rakyat terbanyak.

2. Sesi taklimat bersama Jabatan Pengairan dan Saliran Pulau Pinang mengenai Projek Tebatan Banjir Bayan Baru

Dalam jadual balik kawasan yang padat, saya sempat menerima taklimat terkini daripada Jabatan Pengairan dan Saliran Pulau Pinang mengenai Projek Tebatan Banjir Bayan Baru yang juga akan memberi manfaat besar kepada warga Pantai Jerejak.

Projek Tebatan Banjir ini bagi menyelesaikan masalah banjir di kawasan-kawasan yang kerap terkesan dan telah bermula sejak Oktober 2018 lagi. Saya telahpun menerima taklimat awal tahun lepas daripada kontraktor.

Taklimat hari ini bagi saya mendapat maklumbalas terkini, cabaran-cabaran yang dihadapi serta bagaimana Kerajaan boleh tolong mempermudahkan pembinaan.

Projek ini dijangka siap akhir tahun ini. Saya telah menyatakan harapan saya bahawa projek ini akan menetapi jangka masa yang diberi bagi menawarkan kelegaan dan keselesaan kepada warga Pantai Jerejak.

Saya akan meneliti dengan dekat segala perkembangan dan bantu mempermudahkan urusan. Semoga berkat usaha semua, rakyat terbanyak akan menerima manfaat.

3. Perjumpaan bersama penduduk Flat Taman Mas, Pantai Jerejak.

Program balik kawasan yang padat kali ini diakhiri dengan perjumpaan bersama penduduk Flat Taman Mas, Pantai Jerejak.

Flat 13 tingkat dan 104 unit ini siap dibina pada tahun 1996. Penduduk flat ini mengalami dua permasalahan besar, iaitu bumbung dan piping bocor yang menjejaskan kehidupan isi rumah di banyak unit.

Kos kerja-kerja pembaikan bumbung dianggarkan berjumlah RM 81,775 dan kos kerja-kerja penukaran paip dianggarkan berjumlah RM 89,000.

Disebabkan kos yang banyak, Perbadanan Pengurusan Flat Taman Mas telah mendekati pejabat DUN saya untuk nasihat dan bantuan.

Alhamdulillah, kami berjaya mendapat peruntukan daripada Kerajaan Negeri Pulau Pinang melalui "Tabung Penyelenggaraan Maksima 80 Pulau Pinang" yang bersetuju menanggung 80% daripada kos pembaikan.

Baki 20% perlu ditanggung oleh Perbadanan Pengurusan Flat. Namun begitu, setelah permohonan daripada para penduduk Flat, Pejabat DUN saya bersetuju menyumbang RM 16,355, iaitu baki 20% untuk pembaikan bumbung.

Peruntukan daripada Kerajaan Negeri dan Pejabat DUN Pantai Jerejak ini telah mengurangkan secara signifikan kos yang perlu ditampung oleh penduduk setempat.

Sebagai ADUN Pantai Jerejak, saya akan meneruskan usaha membela dan menjaga kebajikan warga Pantai Jerejak bagi menjamin keselesaan dan keselamatan rakyat.

Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail

Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna Malaysia
Adun Pantai Jerejak
Ahli Parlimen Kulim Bandar Baharu

Jul 27, 2010

Majlis Makan Malam Dan Ceramah Perdana Keadilan Cabang Bayan Baru


Tarikh : 8 Ogos 2010 ( Ahad )
Jam : 8.00 Malam
Tempat : Dewan Tapak Pesta Sg Nibung , Pulau Pinang

Bersama : Datuk Seri Anwar Ibrahim ,Dato' Mansor Othman , Dato' Zaid Ibrahim dan Dato' Chua Jui Meng

Sila Hubungi No Ini Untuk Mendapatkan Tiket Jamuan Makan
Sdr Sabri -013 432 0207
Sdr Victor - 019 443 2028
Sdr Kumar - 014 945 9621

SEMUA DI JEMPUT HADIR BERAMAI-RAMAI

Jul 23, 2010

Subsidi Oh Subsidi...Adoiyaiii...

Ke Mana Pergi Subsidi Kami...???

kalian rampas subsidi kami, entah ke mana dibawa lari
kalian beritahu, wang mesti dicatu, kita menuju maju...
kalian kata: jika tidak, semua menderita, habis harta negara...
kalian berbahasa: bukan barang naik harga, cuma subsidi turun sahaja...

kami orang desa, mungkin tidak pandai kira berjuta-juta...
kami orang kecil kota, mungkin tiada sedemikian harta...
jika kalian tipu sebegitu, biasanya kami diam selalu...
tapi dapatkah kami dibohongi, tentang suapan saban hari?

apalah yang dapat diberitahu anak ke sekolah?
papa semakin parah? wang semakin lelah?
jika semalam berlauk, hari cuma berkuah...
kerana kerajaan kita sedang susah?
maka subsidi kita terpaksa diserah...
jika semalam kau makan sepinggan, hari ini saparuh
kerana barang makin angkuh, wang papa makin rapuh...
apa yang dapat dibisik pada anak berkopiah ke madrasah?
makananmu sayang, sebahagiannya sudah hilang...
jika mereka bertanya siapa yang bawa lari
kepada siapa patut kami tuding jari?
janganlah nanti mereka membenci pertiwi...
akibat pencuri harta bumi rakyat marhaen ini..
atau kami jadi insan curang...
kami beritahu; cuma subsidi sahaja yang kurang?
tiada apa yang hilang, nanti akan datang wang melayang...

dengar sini wahai yang tidak memijak bumi!
pernahkah kalian mengintipi kehidupan kami...
pernahkah kalian ngerti makna derita dan susah hati...
kami yang semput bagai melukut di kota kedekut
kami yang bekerja hingga senja di desa yang makin terseksa
bertarung nyawa dan masa, menghitung setiap belanja

pernahkah kau merasa?
rumah bocor yang lanjut usia...
baju dan kasut anak yang koyak
tinggal dalam rumah yang berasak-asak
siang kami sebak, malam kami sesak...

sedangkan kalian manusia angkasa...
istana permata dibina, kereta berjuta dirasa...
elaun di serata, dari isteri sehingga seluruh keluarga...
hidangan istimewa, konon meraya kemakmuran negara...

tapi kami masih di sini..di teratak ini...
dengan lauk semalam..
dengan hidangan yang tidak bertalam...
dengan rumah yang suram...
dengan wang yang hampir padam...

tiada istana lawa...tiada kereta berharga...
tiada layanan diraja..tiada baju bergaya
tiada kediaman menteri...tiada hidangan vip...
tiada persen di sana-sini...tiada bahagian anak dan bini...

tiba-tiba kalian kata: kamilah beban negara...
aduhai celaka bahasa yang kalian guna...
kalian yang belasah, kami yang bersalah...
kalian buat untung, hutang kami tanggung...
kalian mewah melimpah, kami susah parah
kalian hilangkan wang, poket kami yang terbang...
kalian bina istana, rumah kami jadi mangsa...
kalian makan isi, kami dijadikan abdi...

lantas, kalian rampas lagi subsidi...
ke mana wang itu pergi nanti?
jika kalian berhati suci, wajib mengganti buat kami...
jika tidak pun buat gula konon merbahaya
mengapa tidak beras diturun harga?
jika tidak untuk minyak kereta...
mengapa tambang tidak potong sahaja...
tapi entah berapa kali janji...
konon: nanti kami ganti, kami ganti, kami ganti...
hari demi hari, ceritanya pun tidak berbunyi lagi...
kami terus termanggu di sini...
kalian juga yang nikmati...
kami hanya menggigit jari...

kembalikanlah kepada kami harta negara...
jangan hanya kalian sahaja yang merasa...

~ dr. maza
July 2010

--
Lawatilah blog kami & rakan-rakan bloggers Pakatan Rakyat di :-

http://keadilanbayanbaru.blogspot.com/

http://amkbayanbaru.blogspot.com/

http://unit-ehsan-penang.blogspot.com/

http://n37batumaung.blogspot.com/

http://kerissilau.blogspot.com/

http://aidilsaloon.blogspot.com/

http://kerani-opis.blogspot.com/

http://zulmamakpng.blogspot.com/

http://sangklibot.blogspot.com/

http://paksupir.blogspot.com/

http://tunsabanbalek.blogspot.com/

http://bloghijat.blogspot.com/

http://usopsontoroyo.blogspot.com/


" LAWAN TETAP LAWAN...!!!!, SUARA RAKYAT, SUARA KERAMAT...!!! "

Jun 3, 2010

Kesemua 12 Sukarelawan Malaysia Telah Di Bebaskan...

Semua 12 rakyat Malaysia yang ditawan oleh tentera Israel semasa kapal Mavi Marmara diserang pagi Isnin lalu disahkan selamat.

Perkara itu disahkan oleh wartawan Astro Awani, Ashwad Ismail, 26 yang menghubungi bilik beritanya di Kuala Lumpur, sebentar tadi.

"Alhamdulillah, kini kami selamat," katanya.

Ashwad adalah seorang daripada 12 rakyat Malaysia yang ditahan itu.

"Penderitaan rakyat Palestin selama enam dekad dapat saya rasakan sepanjang 28 jam berada dalam tahanan Israel.

"Saya dapat rasakan bagaimana derita penduduk Palestin semasa berada dalam tahanan," katanya ketika menceritakan mengenai layanan yang diterimanya ketika ditahan tentera Israel.


Menurut Ashwad, dia dan jurukamera, Samsul Kamal Abdul Latip, 43, kini berada di Jordan selepas dibebaskan daripada tahanan Israel dan menunggu untuk dibawa pulang ke tanah air.

Semua mereka kini berada di sempadan di Jordan sementara menunggu persiapan bagi membawa mereka pulang ke Malaysia.

Menteri Luar, Datuk Seri Anifah Aman kini dalam perjalanan ke Jordan bagi menguruskan pembebasan 12 rakyat Malaysia yang ditawan pihak Israel itu.

Beliau berlepas ke Jordan pada jam 10.15 pagi tadi dan dijangka tiba di Amman pada jam 1.30 tengahari waktu Malaysia.

"Anifah diiringi beberapa pegawai Wisma Putra," kata seorang pembantu beliau.

Sementara itu menurut laporan AP, seramai 124 aktivis pro-Palestin dari 12 negara Islam termasuk Malaysia tiba di Jordan hari ini selepas dibebaskan oleh Israel.

Kumpulan itu yang ditahan dalam serangan komando Israel ke atas flotila bantuan Gaza kelmarin menyeberangi Jambatan Allenby ke Jordan dengan menaiki lima bas.

Pegawai


tentera Jordan, Brigadier Mahmoud Abu Jumaa berkata, negaranya akan membantu menghantar pulang aktivis itu ke negara masing-masing dengan kerjasama kerajaan mereka.

Aktivis yang dibebaskan itu terdiri daripada rakyat Malaysia, Azerbaijan, Indonesia, Pakistan, Algeria, Jordan, Kuwait, Maghribi, Mauritania, Yemen, Oman dan Bahrain.

Rakyat Malaysia sehelai sepinggang

Sementara itu, Bernama melaporkan seramai 12 sukarelawan Malaysia itu yang kini selamat dan sedang dalam perjalanan melalui darat ke Amman, Jordan.


Rombongan itu diiringi Duta Malaysia ke Jordan Datuk Abdul Malek Abdul Aziz dan pegawai kedutaan yang lain.

Sebelum itu, rakyat Malaysia telah melepasi sempadan Jordan.

"Kesemua mereka selamat dan berada dalam keadaan baik," kata duta itu apabila dihubungi dari Dubai.

Katanya semua sukarelawan hanya sehelai sepinggang dan tidak mempunyai pasport.

Menteri Luar Datuk Seri Anifah Aman dijangka tiba di Amman hari ini.

Abdul Malek berkata Kementerian Luar Malaysia dan pihak kedutaan akan menyediakan semua persiapan bagi memudahkan sukarelawan itu pulang ke Malaysia.

Pengalaman ngeri

Salah seorang daripada mereka, Noor Azman Muhamad Samsuddin, memberitahu Bernama melalui telefon, serangan yang dilakukan pada awal pagi oleh tentera komando Israel adalah pengalaman yang mengerikan.

Katanya sebahagian besar penumpang kapal yang membawa bantuan kemanusiaan untuk penduduk Gaza, yang telah disekat Israel sepanjang tiga tahun yang lalu, tidak menyangka akan menerima tentangan dari tentera Israel sewaktu insiden maut tersebut.

Dilaporkan sekurang-kurangnya 10 orang maut dalam serangan itu, menyebabkan Israel dikutuk di seluruh dunia, termasuk Malaysia.

Menurut Noor Azman, dua sukarelawan Indonesia juga tercedera dalam serangan tersebut. ~ malaysiakini


* nota editor :~ kami di keADILan Bayan Baru turut mengutuk sekeras-kerasnya tindakan ganas, zalim serta biadap komando rejim Zionis Israel terhadap kapal bantuan kemanusiaan ke Gaza, Palestin... Harapan kami semua agar pihak Pertubuhan Bangsa-bangsa Bersatu (PBB) serta seluruh negara-negara di dunia dapat memberi sepenuh perhatian kepada negara dan rakyat yang ditindas, Palestin yang telah sekian lama dinafikan, disekat bantuan makanan, ubat-ubatan oleh negara haram Israel.

--
" LAWAN TETAP LAWAN...!!!!, SUARA RAKYAT, SUARA KERAMAT...!!! "


May 28, 2010

SeLamat BerKongres

Selamat Bersidang & Berkongres kepada para perwakilan maupun pemerhati KeADILan yang berpeluang kali ini di Kota Bharu, Kelantan.

Angkatan Muda KeADILan Malaysia telahpun secara rasmi semalam bersidang setelah dirasmikan oleh Timbalan Presiden, Senator Dr. Syed Husin Ali.

Gerombolan rombongan 'cik kiah' terdiri dari para pemerhati bersama perwakilan dari Cabang Bayan Baru akan bertolak malam ini untuk menuju ke Kota Bharu dengan sebuah bijik bas persiaran yang telah ditempah khas.

Tahniah dan semoga Selamat dalam perjalanan serta Selamat Bersidang, Selamat Berkongres Semua.

Demikian dibawah, sedutan intipati ucapan perasmian oleh Timbalan Presiden malam tadi... ~ dari Malaysiakini

'Lompat katak' perkukuhkan PKR

Timbalan presiden PKR Senator Syed Husin Ali meminta perwakilan parti supaya bersikap positif ke atas tindakan "lompat katak" yang dilakukan beberapa pemimpinnya sebelum ini.

LAGI BERITA [DISINI]...


--
Lawatilah blog kami & rakan-rakan bloggers Pakatan Rakyat di :-

http://keadilanbayanbaru.blogspot.com/

http://amkbayanbaru.blogspot.com/

http://unit-ehsan-penang.blogspot.com/

http://n37batumaung.blogspot.com/

http://kerissilau.blogspot.com/

http://aidilsaloon.blogspot.com/

http://kerani-opis.blogspot.com/

http://zulmamakpng.blogspot.com/

http://sangklibot.blogspot.com/

http://paksupir.blogspot.com/

http://tunsabanbalek.blogspot.com/

http://bloghijat.blogspot.com/

http://usopsontoroyo.blogspot.com/


" LAWAN TETAP LAWAN...!!!!, SUARA RAKYAT, SUARA KERAMAT...!!! "
Related Posts with Thumbnails